25-08-2015 r.

Starosta dożynek prezydenckich z Wielkopolski


Jarosław Wanga rolnik z gminy Opatówek będzie reprezentował Wielkopolskę jako starosta dożynek prezydenckich w Spale w dniu 13 września br.


Jarosław Wanga wraz z żoną Aleksandrą prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 54 ha specjalizujące się w uprawie warzyw gruntowych w miejscowości Nędzerzew w gminie Opatówek powiecie kaliskim. Gospodarstwo Państwa Wangów jest nowoczesne i specjalizuje się w uprawie warzyw gruntowych, głównie ziemniaków, marchwi, kapusty i cebuli. Gospodarstwo wyposażone jest w linię technologiczną do kalibrowania, sortowania, mycia, polerowania i pakowania. Państwo Wanga są laureatami ubiegłorocznej edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku.


W poniedziałek gospodarstwo Jarosława Wangi odwiedzili Poseł i zarazem Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotr Walkowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz Przewodniczący Rady Powiatowej WIR w Kaliszu Mieczysław Łuczak. Kandydatura Jarosława Wangi na starostę prezydenckich dożynek zgłoszona została przez Wielkopolską Izbę Rolniczą oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego jako jedna z czterech kandydatur.


Powrót