13-04-2016 r.

BHP w rolnictwie – konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

XXII edycja konkursu wiedzy z zakresu BHP w rolnictwie dla uczniów kierunków rolniczych szkół ponadgimnazjalnych rozstrzygnięta. Tegoroczny finał konkursowych zmagań odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie (powiat kaliski).

Do konkursu przystąpiło 24 uczniów reprezentujących 8 szkół kształcących w kierunkach rolniczych z terenu południowej Wielkopolski (w eliminacjach szkolnych wzięło udział 241 uczniów). W ramach konkursowych zmagań uczniowie sprawdzili swoja wiedzę z zakresu przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów przeciwpożarowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. W części praktycznej oceniane były umiejętności związane z prawidłową obsługą maszyn i urządzeń rolniczych oraz stosowania środków ochrony roślin.


Laureatami XXII edycji zostali:


W gronie laureatów znaleźli się także: Elżbieta Grygiel (Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach), Mateusz Kujawiak (Zespół Szkół nr 2 w Ostrzeszowie) oraz Łukasz Dobrychłop (Zespół Szkół Przyrodniczo – Politechnicznych w Marszewie).


Poza klasyfikacją indywidualną zawodnicy rywalizowali także w klasyfikacji drużynowej:Organizatorem konkursu jest Komisja do Spraw Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie Indywidualnym dla Wielkopolski Południowej, partnerami Wielkopolska Izba Rolnicza, Państwowa Inspekcja Pracy Oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Katarzyna Strzyż

Powrót