28-06-2016 r.

Protest w sprawie kopalni

W środę 29.06.br. odbędzie się w Warszawie protest pod hasłęm „Kopcie piłkę, a nie węgiel! Nie niszczcie naszych domów!” Protest ma się odbyć pod budynkiem Elektrimu, gdzie obradować będą udziałowcy ZE PAK – spółki planującej budowę odkrywki m.in. w powiecie rawickim i gostyńskim.

Już w maju z inicjatywy Fundacji „Rozwój Tak-Odkrywki-Nie” oraz Stowarzyszenia „Nasz Dom” w Warszawie odbył się protest przed siedzibą Nationale-Nederlanden. Tym razem planowany jest kolejny protest, tym razem pod budynkiem firmy Elektrim. Podczas manifestacji ma być przekazana przedstawicielom konińskiej spółki petycja sprzeciwu wobec budowy nowych kopalń, a także zaprezentowane skutki, jakie niosą za sobą podobne inwestycje.

Do udziału w proteście zgłosili się mieszkańcy regionów zagrożonych budową kopalń odkrywkowych m.in. z okolic Konina i południowo-zachodniej Wielkopolski. Jednak inicjatorzy protestu zwracają uwagę, że temat odkrywki budzi zastrzeżenie nie tylko wśród mieszkańców naszego regionu.

- Ostatni protest pokazał nam, że budowa kopalni odkrywkowej to temat, który wzbudza zainteresowanie, także warszawiacy są oburzeni tą sytuacją. Mają świadomość, że inwestycja w Wielkopolsce może negatywnie się odbić na centralnej Polsce - mówi Sylwia Maćkowiak ze Stowarzyszenia Nasz Dom.

Początek protestu zaplanowano na godzinę 10:30.

Żródło: elka.pl

Powrót