15-12-2016 r.

Znakowanie świń – zmiana interpretacji


Ogłoszona 14 grudnia br. nowa informacja w sprawie znakowania świń zmienia dotychczasowa interpretację. Dotychczas przyjmowano, że zakupione zwierzę najpóźniej po 30 dniach przebywania w stadzie powinno zostać oznaczone tatuażem. Obecnie tatuowania można dokonać nie później niż przed opuszczeniem przez to zwierzę siedziby stada. Jest to wynik szeregu uwag zgłaszanych co do znakowania w ten sposób szczególnie prosiąt. Jest to wynik szeregu uwag zgłoszonych przez Wielkopolską Izbę Rolniczą m.in. na spotkaniu z Sekretarzem Stanu Jackiem Boguckim w dniu 2 listopada br. co do znakowania w ten sposób szczególnie prosiąt. Pełny tekst komunikatu poniżej.

Informacja dla posiadaczy świń o zmianach w identyfikacji i rejestracji świń wprowadzonych ustawą z dnia 23 września 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. poz. 1605)

Ustawa z dnia 23 września 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. poz. 1605) zmieniła przepisy ustawy z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt (Dz. U. z 2015 r. poz. 1172, z późn. zm.), przede wszystkim w zakresie identyfikacji świń, m.in.:

Źródło: ARiMR
Opracowanie: Paweł Dopierała

Powrót