19-01-2017 r.

PROW – nabory w 2017 roku

Ministerstwo Rolnica ogłosiło zmiany w harmonogramie naborów wniosków z PROW. Zmiany dotyczą także działań, które zaplanowane były już na pierwszy kwartał nowego roku.

W marcu ruszą nabory na działania „Restrukturyzacja małych gospodarstw”, „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” oraz „Przetwórstwo i marketing produktów rolnych” (zakłady, ewentualny nabór przewidziano też na III kwartał 2017, po zgodzie KE).

W kwietniu zaplanowano nabór wniosków dla „Młodych rolników”.

W czerwcu planowane są nabory na działania: „Restrukturyzacja małych gospodarstw” na obszarach ASF, „Modernizacja” (obszary a, b, c – czyli bez obszaru d, tj. maszyn), „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” (nabór będzie też powtórzony w IV kwartale 2017 roku, jeśli będą w tym czasie uznane grupy). Także w czerwcu składać będzie można wnioski na „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” (obszary ASF) oraz „Przetwórstwo i marketing produktów rolnych” (rolnicy). W połowie roku ruszy także nabór na działanie „Transfer wiedzy i innowacji”.

W trzecim kwartale maja się odbyć nabory na działania: „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej” i „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000” oraz drugi nabór na „Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa”.

Zaktualizowany harmonogram - pobierz

Powrót