07-04-2017 r.

„Odpoczywaj na wsi”

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kilku miastach Polski: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku, Opolu i Szczecinie prowadzi kampanię „Odpoczywaj na wsi”. Jest to promocja wsi – miejsca gdzie turyści mogą poznać zróżnicowane i całoroczne atrakcje, a przede wszystkim kreować pozytywny wizerunek obszarów wiejskich.


W ramach projektu turyści mogą zobaczyć nawiązanie do dziedzictwa kulturowego i kulinarnego polskiej wsi oraz trudu pracy rolnika, m.in. prezentowane są gospodarstwa agroturystyczne i zagrody edukacyjne.

W ramach projektu „Odpoczywaj na wsi” turyści zapraszani są na stoisko, na którym mogą poczuć przyjazną atmosferę, jaka towarzyszy wczasowiczom podczas pobytu na wsi. Ekspozycja resortu w idealny sposób nawiązuje do dziedzictwa kulturowego i kulinarnego polskiej wsi oraz trudu pracy rolnika, a także gospodarki żywnościowej. Na stoisku prezentowana jest szeroka oferta gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych, a także innych form wypoczynku na obszarach wiejskich.

Inauguracja projektu odbyła się na Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw, zorganizowanych w Warszawie w dniach od 24 do 26 listopada 2016 r. następnie podczas największej imprezy branży turystycznej - Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu, które odbyły się w dniach od 17 do 19 lutego 2017 r., spójność aranżacji stoiska z tematyką i działaniami promocyjnymi została dostrzeżona przez kapitułę konkursu Acanthus Aureus, która nagrodziła stoisko Złotym Akantem.

Najważniejszym elementem projektu „Odpoczywaj na wsi” jest wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami działań ukierunkowanych na rozwój regionu i kraju wykorzystując potencjał naturalny i kulturowy obszarów wiejskich w rozwoju i promocji produktów turystycznych.

Kolejną okazją do poznania turystycznej oferty polskiej wsi będą:

Opracowanie: Katarzyna Szudra-Borowczak
Źródło: MRiRW

Powrót