18-01-2018 r.

Polagra-Premiery 2018 do niedzieli!


Siódma edycja Targów POLAGRA-PREMIERY rozpoczęła się 18 stycznia. Od czwartku do niedzieli trwać będzie największa w branży rolniczej impreza wystawiennicza w Wielkopolsce. Zapraszamy do udziału w Targach i odwiedzenia stoiska izb rolniczych w pawilonie nr 4!

W ramach Targów Krajowa Rada Izb Rolniczych wraz z Wielkopolską Izbą Rolniczą organizuje konferencję pt. „Polskie rolnictwo dziś i perspektywa jego rozwoju”. Konferencja ta odbędzie się w sobotę 20 stycznia br. o godz. 13:30 w sali wykładowej w pawilonie nr 4 na MTP. W programie konferencji zaplanowano między innymi wykład: “Polski sektor rolno-żywnościowy - stan i przyszłe potrzeby rozwojowe, którego prelegentem będzie prof. dr hab. Walenty Poczta z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz wystąpienie dr Mirosława Drygasa z Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN w temacie “Potencjalne kierunki zmian WPR po 2020 roku - główne wątki dyskusji”.

Niezmiennie Targi to okazja do spotkań rolników z przedstawicielami producentów, dystrybutorów i dealerów z branży rolniczej. Nie zabraknie także stoisk instytucji działających w otoczeniu rolnictwa oraz prasy branżowej. Wystawą towarzyszy bogaty program konferencji, szkoleń i warsztatów.

Podczas otwarcia Targów wręczonych zostało 27 złotych medali MTP. 15 wyróżnień przyznano w kategorii maszyn i urządzeń rolniczych, a 12 w kategorii roślin uprawnych. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z pierwszego dnia Targów.

Opracowanie Katarzyna Strzyż

Powrót