26-02-2018 r.

Dzieci z Wielkopolski na zimowisku w Białym Dunajcu


W trakcie ferii zimowych 50 dzieci z naszego województwa wyjechało na wypoczynek w góry. Wielkopolska Izba Rolnicza przeprowadziła nabór uczestników w ramach limitu miejsc przyznanych dla naszej Izby przez Krajową Radę Izb Rolniczych. Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe był wiek do 16 lat oraz pochodzenie dziecka z rodziny, w której przynajmniej jeden rodzic jest ubezpieczony w KRUS.


W dniu 11 lutego br. pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci z Wielkopolski wyjechała na dziesięciodniowe zimowisko do Białego Dunajca nieopodal Zakopanego. Dzieci zakwaterowane zostały w Ośrodku kolonijno- wczasowym „U Guta” w Białym Dunajcu.

Przygotowany program zajęć dzieci obfitował w wiele atrakcji i zajęć. Już pierwszego dnia uczestnicy zimowiska udali się na spacer krajoznawczy w góry. Była to dość męcząca droga, ale dzieci cieszyły się z tej wyprawy, mogły podziwiać piękno górskiego krajobrazu w śnieżnej pokrywie. W ciągu kolejnych 5 dni odbywało się szkolenie jazdy na nartach. Najpierw dzieci musiały opanować technikę i zasady jazdy, kolejnym etapem była jazda, której końcowym efektem była jazda slalomem na czas, co przyniosło dzieciom wiele zabawy i radości. Nauka przeprowadzili profesjonalni instruktorzy.

Jedną z atrakcji był wyjazd do Aquaparku w Zakopanem. Wodne zabawy na basenie przyniosły dzieciom wiele radości i uciechy. Jeden dzień krótkiego wypoczynku poświęcony był zwiedzaniu muzeum tatrzańskiego imienia Tytusa Chałubińskiego w Zakopanym.

Ośrodek zapewnił wypoczywającym również wiele atrakcji między innymi: dyskoteki, wybór miss i mistera zimowiska, wykonywanie robótek ręcznych z sianka. Dzieci musiały dbać o ład i porządek w pokojach, co było oceniane przez wychowawców i opiekunów zimowiska.

Na zakończenie wypoczynku, w ostatnim dniu przed wyjazdem do domu, dzieci uczestniczyły w kuligu; ciągniętym przez zaprzęgi konne, oraz zjadały się samodzielnie upieczonymi kiełbaskami przy ognisku.

Wypoczynek zimowy w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł do każdego uczestnika zimowiska.

Mateusz Czerniak

Powrót