04-10-2018 r.

Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce rozstrzygniętyFinał tegorocznej 12 już edycji konkursu odbył się 3 października w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Podczas uroczystej gali poznaliśmy wyróżnionych i laureatów konkursu, w sumie 15 obiektów, które w tej edycji zachwyciły Członków Kapituły.

Zgodnie z regulaminem konkursowa rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach: gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym, obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim oraz obiekt na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, wykorzystujące tradycje i walory wsi. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 40 obiektów z czego 5 z rekomendacji Wielkopolskiej Izby Rolniczej.


Wyniki XII edycji Konkursu:

I KATEGORIA: gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym

I miejsce Państwo Mirosława Majerowicz – Klaus i Ryszard Klaus za obiekt „LEŚNICZÓWKA EMAUS” Ośrodek Psychoterapii Małżeństwa i Rodziny położony w miejscowości Stefanowice, Gminie Zbąszyń, Powiecie Nowotomyskim.
II miejsca nie przyznano.
III miejsce Pan Jerzy Kanurski za obiekt GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE „POZIOMKA”, położony w miejscowości Kujanki, w Gminie Zakrzewo, Powiecie Złotowskim.

Wyróżnienia w tej kategorii przyznano:

II KATEGORIA : Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim

I miejsce Pan Lech Studniewski za obiekt KOMPLEKS PAŁACOWO–PARKOWY ZAMEK GUTÓW położony w miejscowości Gutów, w Gminie Ostrów Wielkopolski, w Powiecie Ostrowskim.
II miejsce Pani Jolanta Walas Zdunek za obiekt OŚRODEK AKTYWNEGO WYPOCZYNKU MICHASIÓWKA położony w miejscowości Giewartów w Gminie Ostrowite, w Powiecie Słupeckim.
III miejsce Pan Jerzy Świątek za obiekt TENIS KORYTNICA położony w miejscowości Korytnica w Gminie Raszków, w Powiecie Ostrowskim.

III KATEGORIA: obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi

I miejsce Państwo Marzena i Bronisław Siemieńscy za obiekt OŚRODEK AGROTURYSTYCZNY PARK OWADÓW „OWADOGIGANT” położony w miejscowości Lubnica w gminie Okonek, w Powiecie Złotowskim.
II miejsce Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp.k za obiekt RODZINNY PARK PRZYGÓD I EDUKACJI GÓRECZNIK, położony w Antoninie, w Gminie Przygodzice, w Powiecie Ostrowskim.
III miejsce Pani Marta Mikuła za obiekt SKANSEN BICZ, położony w miejscowości Bicz, w Gminie Stare Miasto, w Powiecie Konińskim.

Wyróżnienia w kategorii trzeciej przyznano:

Kapituła konkursu przyznała również Nagrodę Specjalną dla:

Zwycięzcy Konkursu otrzymali nagrody finansowe oraz zgodnie z założeniami konkursu objęci zostaną także działaniami promocyjnymi prowadzonymi przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.


Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na terenach wiejskich organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Wielkopolskim Towarzystwem Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej oraz Wielkopolską Izbą Rolniczą. W pracach Kapituły uczestniczy Prezes Piotr Walkowski. Celem Konkursu jest promocja wielkopolskiej wsi, jako miejsca wypoczynku oraz promowanie na obiektów turystyki wiejskiej, które gwarantują najwyższą jakość wypoczynku oraz oferują ciekawe propozycje na spędzenie wolnego czasu.

Katarzyna Strzyż
Zdjęcia: UMWW

Powrót