17-12-2018 r.

Wielkopolanie na proteście w BrukseliTrzynastego grudnia br. w Brukseli delegacja polskich izb rolniczych wzięła udział we wspólnym proteście izb rolniczych i organizacji rolniczych z Polski, Litwy, Czech, Słowacji i Łotwy.

Wśród protestujących nie mogło zabraknąć delegacji z Wielkopolski. Ośmioosobowa grupa rolników oddelegowana przez Wielkopolską Izbę Rolniczą aktywnie uczestniczyła w proteście przed budynkiem Komisji Europejskiej na placu Schumana. Uczestnicy protestu przedstawili instytucjom Unii Europejskiej wspólne stanowisko, w którym domagają się:

Podczas dwudniowej wizyty w Brukseli delegacja WIR wzięła także udział w spotkaniu w siedzibie Copa-Cogeca (europejskiej organizacji reprezentującej interesy polskich rolników w UE) odnośnie sytuacji ASF w Europie. Dyskutowano o bioasekuracji, roli myśliwych w walce z ASF, a także o doświadczeniach różnych krajów Europy w walce z chorobą.

Dzięki uprzejmości Andrzeja Szkotaka z biura poselskiego Europosła Czesława Siekierskiego delegacja WIR miała okazję zwiedzić Europarlament i zasiąść choć na chwilę w poselskich ławach.

Michał Pawliczuk


Powrót