01-02-2019 r.

Zbigniew Stajkowski
delegatem WIR do Krajowej Rady Izb Rolniczych


Pan Zbigniew Stajkowski, wspólnie z żoną Izabelą, prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 72,50 ha położone we wsi Michalcza, w gminie Kłecko. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji roślinnej: prowadzone jest uprawa kukurydzy na ziarno i kukurydzy cukrowej, pszenicy konsumpcyjnej, ziemniaka przemysłowego na skrobię oraz warzyw gruntowych: ogórka, dyni i buraków ćwikłowych.

Gospodarz propaguje wspólne działanie rolników w grupach producentów rolnych. Jest współzałożycielem grupy producentów warzyw, obecnie pełni funkcję wiceprezesa PPH "Chrobry" Sp z o.o. w Kłecku. Jest również członkiem Zarządu Krajowego Związku Grup Producentów Rolnych Izba Gospodarcza.

W latach 1989-2015 pełnił funkcję Sołtysa wsi Michalcza w gminie Kłecko. Jest również przedstawicielem na Walne Zgromadzenie w Banku Spółdzielczym w Kłecku.

Od 1996 roku jest delegatem izby rolniczej w Poznaniu. Obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Gnieźnie i jest Członkiem Zarządu WIR. 25 stycznia 2019 roku został wybrany na Delegata WIR do Krajowej Rady Izb Rolniczych.


Powrót