12-03-2019 r.

Bitwa Regionów - konkurs dla KGW


Do końca marca Koła Gospodyń Wiejskich mogą zgłosić swój udział do V edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. W konkursie mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób. Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi – przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. Najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu br. podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza, który znajduje się na stronie internetowej pod adresem: www.kowr.gov.pl/konkurs. We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich i dane korespondencyjne, a także listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy konkursowej z przepisem i opisem.

Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody.

Wielkopolska Izba Rolnicza zachęca Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie i zaprezentowania bogactwa kulinarnych tradycji Wielkopolski.

Do pobrania:
Regulamin konkursu (pdf).

Biuro WIR


Powrót