08-10-2019 r.

Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ


6 października br. po raz ósmy do Marszewa przybyły tłumy na jesienne targi AGROMARSZ. Wśród grona wystawców wymienić można także Wielkopolską Izbę Rolniczą, która przygotowała swoje stoisko wspólnie z firmą Usługi Doradcze Agnieszki Góralczyk i firmą Gobarto.

W tym roku WIR promowała uprawę soi nonGMO. Honorowy delegat Rady Powiatowej WIR w Ostrowie Wielkopolskim Jan Chlasta udzielał praktycznych porad nt. uprawy soi. To właśnie w jego gospodarstwie w Nowych Skalmierzycach odbyło się tegoroczne Wielkopolskie Święto Soi, gdzie na blisko 12 ha pokazano 19 odmian tej rośliny. Pan Jan Chlasta przekazywał więc swoje spostrzeżenia dotyczące uprawy soi, zaprezentował również wyniki jakie uzyskał w tegorocznych zbiorach.

Promocja soi była także wsparta degustacją zupy z soi niegenetycznie modyfikowanej przygotowanej przez Prezesa WIR Piotra Walkowskiego. Na stoisku wydano 1000 porcji przepysznej zupy sojowej udzielając przy tym porad kulinarnych jak również informacji w temacie zalet soi w żywieniu człowieka.

Izbowe stoisko odwiedzili między innymi: Posłowie na Sejm RP: Jarosław Urbaniak, Jan Mosiński, Piotr Walkowski, a także Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz wielu samorządowców, rolników i firm działających w otoczeniu rolnictwa.

Tematem przewodnim targów była z kolei energia odnawialna oraz zagadnienia związane z efektywnym gospodarowaniem energią w gospodarstwie rolnym i domowym. Wśród ofert wystawienniczych znalazły się panele fotowoltaiczne i solarne, a także urządzenia pozwalające na efektywne zarządzanie energią i niwelowaniem jej strat.

Na poletkach demonstracyjnych zaprezentowano kolekcję odmian kukurydzy, którą dopełniały stosika promocyjne hodowców poszczególnych odmian.

Nieodłącznym elementem targów był kiermasz ogrodniczy z bogatą ofertą drzew, krzewów ozdobnych i owocowych oraz kwiatów, a także stoiska z ekologiczną żywnością oraz rękodziełem.

Prezes WIR Piotr Walkowski pragnie złożyć serdeczne podziękowania za szczególne zaangażowanie w organizację stoiska WIR przewodniczącemu RP WIR w Jarocinie Bartoszowi Banaszakowi i jego małżonce Natalii.

Biuro WIR Ostrów


Powrót