Tradycyjnie w okresie przestoju w pracach polowych Wielkopolska Izba Rolnicza, wspólnie z partnerami instytucjonalnymi i społecznymi oraz pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, organizuje cykl spotkań dla rolników pod nazwą "Wielkopolskie Fora Rolnicze". Spotkania odbywać się będą w I kwartale 2020 roku w poszczególnych powiatach naszego województwa. Będzie to już trzynasta edycja forów, których pomysłodawcą i głównym organizatorem jest od lat Wielkopolska Izba Rolnicza. Cały cykl forów zainaugurowany zostanie 15 stycznia 2020 r. na Sali Wiejskiej we Wtórku (gmina Ostrów Wielkopolski).

Fora rolnicze to w Wielkopolsce inicjatywa bardzo dobrze znana, mająca swoją markę i ciesząca się dużym zainteresowaniem. Organizowane corocznie przez samorząd rolniczy spotkania są płaszczyzną do wymiany informacji oraz okazją do dyskusji na temat aktualnych problemów wsi i rolnictwa. Stwarzają także możliwość bezpośredniego kontaktu rolników i producentów z przedstawicielami instytucji działających w obszarze rolnictwa.


Tematyka tegorocznego cyklu forów koncentrować się będzie wokół następujących zagadnień:

Do zaproponowanej tematyki mogą dochodzić kwestie lokalne, które wynikają ze specyfiki rolnictwa danego subregionu, produkcji czy też podmiotów, z którymi rolnicy współpracują.

Do współpracy przy organizacji forów zapraszamy instytucje, które na co dzień pracują na rzecz rolnictwa, w tym: wielkopolskie oddziały ARiMR, KOWR, KRUS, Wojewódzki Inspektorat Weterynarii, WIORiN, WODR w Poznaniu, Stację Chemiczno-Rolniczą, PZŁ, związki branżowe, parlamentarzystów, WUW, UMWW, gminy i powiaty z terenu Wielkopolski, lokalne grupy działania, WAZE, SSWW, KGW, OSP i inne.

Liczymy na to, że nasza inicjatywa, podobnie jak w latach poprzednich, przyniesie pożytek dla wielkopolskich rolników.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w poszczególnych spotkaniach. Harmonogram forów będzie na bieżąco aktualizowany, począwszy od 9 stycznia 2020 r., na naszej stronie internetowej pod adresem wir.org.pl. Szczegółowych informacji udzielają oraz zapisy uczestników prowadzą nasze Biura Powiatowe, do których kontakty dostępne są na stronie: wir.org.pl/biurawir/

Biuro WIR, Poznań

Powrót