09-01-2020 r.

Dobrego 2020 Roku


W dniu 8 stycznia 2020 roku odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie samorządu rolniczego z przedstawicielami instytucji i organizacji działających w otoczeniu rolnictwa. Tego rodzaju spotkania organizowane są od kilku lat w pierwszych dniach nowego roku i mają na celu podsumowanie działań prowadzonych w poprzednim roku oraz omówienie planów na najbliższe miesiące.

Prezes Piotr Walkowski przywitał przybyłych gości, wśród nich m.in.: Józefa Waligórę – Honorowego Prezesa WIR, Jarosława Maciejewskiego – Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Zbigniewa Króla – Zastępcę Dyrektora Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Adama Minkowskiego – Dyrektora OR KRUS z Poznaniu, Monikę Paczyńską – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi UMWW, Wiesławę Nowak – Dyrektor WODR, Mariusza Tatkę – Dyrektora CDR Odział w Poznaniu, Bogdana Fleminga – Dyrektora KOWR OT w Poznaniu, Ewę Konys – Zastępcę Dyrektora Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu, prof. Marka Mrówczyńskiego – Dyrektora IOR w Poznaniu, Michała Zielińskiego - Dyrektora ARiMR OR Poznań, Stanisława Steca – Prezesa Zarządu Związku Rewizyjnego Spółdzielczości Rolniczej w Poznaniu, prof. Roberta Kmieciaka z UAM, wielkopolskich Łowczych Okręgowych oraz Przewodniczących i Delegatów z Rad Powiatowych WIR z całej Wielkopolski.

Po powitaniu Piotr Walkowski dokonał podsumowania organizowanych przez Wielkopolską Izbą Rolniczą wydarzeń minionego roku. Przewodnikiem po ubiegłorocznych działaniach WIR było izbowe wydawnictwo „Siewca Wielkopolski”, które jest wydawane od 1996 roku.

Spotkanie odbyło się w nowej siedzibie Izby. Dzięki porozumieniu ze szkołą „Da Vinci” i Zespołem Szkół Przyrodniczych wyremontowane zostało piętro budynku administracyjnego golęcińskiej szkoły. Prezes Piotr Walkowski serdecznie podziękował pani Małgorzacie Wróblewskiej – przedstawicielowi „Da Vinci” i Dyrektorowi Zespołu Szkół Przyrodniczych panu Andrzejowi Kabacińskiemu za możliwość pozostania na terenie szkoły. Nie wyobrażam sobie Wielkopolskiej Izby Rolniczej w innym miejscu. Izba miała tutaj swoje lokum niemal od początku i miejsce to kojarzy się z Wielkopolską Izbą Rolniczą – stwierdził w odpowiedzi Dyrektor A. Kabaciński.

W trakcie spotkania przedstawiciele poszczególnych instytucji oprócz życzeń noworocznych przekazali najważniejsze informacje z obszaru ich działalności. Nie mogło zabraknąć też życzeń od pana Józefa Waligóry - pierwszego prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej, który podjął się zorganizowania wielkopolskiego samorządu rolniczego od podstaw.

Wśród życzeń powtarzały się życzenia normalnego roku bez suszy i nadmiernych opadów, bez ASF i ptasiej grypy. Wszyscy uznali, że skoro życzenia te zostały wypowiedziane tak wiele razy, to zapewne się spełnią. Na koniec części oficjalnej toast noworoczny wygłosiła pani Jolanta Nawrocka – Członek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych, reprezentująca także Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Z życzeniami DOBREGO 2020 ROKU gości zaproszono na tort przygotowany specjalnie na tę okoliczność.

Biuro WIR

Powrót