14-05-2020 r.

Akcja #ZOSTANWPOLSCE
W dobie pandemii oraz, odczuwalnego już kryzysu gospodarki krajowej powstają coraz nowsze inicjatywy społeczne. Pod patronatem i przy współpracy z Warszawską Izbą Gospodarczą oraz Stowarzyszeniem Polskich Mediów powstała akcja #ZOSTANWPOLSCE. Celem powstania inicjatywy jest wparcie tych sektorów gospodarki krajowej, które najdotkliwiej odczuwają skutki pandemii koronawirusa.

W tym celu stworzona została strona www.zostanwpolsce.com, na której zamieszczane i promowane są oferty polskich przedsiębiorców. Zgłoszenia przyjmowane są nieodpłatnie, za pośrednictwem formularza zostanwpolsce.szef.co/formularze/zgłoszenie. Działania wspiera Stowarzyszenie Polskich Mediów, które zrzeszając blisko 1000 przedstawicieli mediów, zarówno dziennikarzy jak i fotografów, blogerów, vlogerów i reporterów, aktywnie włącza się w promocję polskich marek.

Akcja wspiera najbardziej rynek hotelarski i agroturystyczny jednak i dla rolnictwa jest to dobre rozwiązanie. Przy dodatkowym wsparciu programu PRODUKT POLSKI możemy wpłynąć na sytuacje ekonomiczną naszego kraju. Zwracając uwagę nie tylko na codzienne zakupy ale również na moment podjęcia decyzji gdzie spędzić urlop i #Zostać w Polsce.

Wsparcie dla polskiej gospodarki krajowej jest koniecznie nie tylko w czasach kryzysu. Jak ważny to temat pokazuje akcja zapoczątkowana w 2017 roku pod nazwą PRODUKT POLSKI. Przypomnijmy - „PRODUKT POLSKI” to akcja mająca na celu promowanie polskich produktów przetworzonych oraz nie przetworzonych warunkiem koniecznym do spełnienia jest fakt ze produkty te pochodzą z Polski. Więcej informacji odnośnie warunków spełniających te kryteria można przeczytać na stronie: www.gov.pl/web/produktpolski/informacje-dla-producentow.

Jako konsumenci pamiętajmy, że kupując PRODUKT POLSKI

Co należy zrobić?

  1. przede wszystkim kupuj świadomie, wybierając produkty ze znakiem PRODUKT POLSKI,
  2. lajkuj i udostępniaj posty promujące #ProduktPolski,
  3. polub stronę Polska smakuje na Facebooku,
  4. pobierz grafikę promującą akcję. Wstaw ją na swoich mediach społecznościowych,
  5. porozmawiajcie z innymi o akcji #KupujŚwiadomie.

Wielkopolska Izba Rolnicze również przyłącza się do akcji oraz zachęca do promowania lokalnych przedsiębiorstw. Najważniejsze jest wsparcie i solidarność, które pozwolą nam wszystkim funkcjonować w trudnych czasach. Razem zawalczmy o lepsze jutro.

Lucyna Zmudzińska

Powrót