Wielkopolska Izba Rolnicza
Wielkopolska Izba Rolnicza

Agro - Show 2014

To już XVI edycja tej imprezy. W tym roku w dniach 19-22 września niespełna tysiąc wystawców prezentowało swoje oferty na 120 ha w Bednarach. Jest to największa tego typu wystawa w kraju i jedna z największych w Europie. Cieszy się też największym powodzeniem i uznaniem wśród zainteresowanych. Wysokie oceny impreza zyskała przede wszystkim z uwagi na kompleksowość przedstawianych ofert a szczególnie prezentacje i pokazy maszyn podczas pracy w polu. Nic tak nie przekonuje potencjalnych nabywców jak możliwość zobaczenia maszyn w pracy jak i samodzielna próba pracy.

Wystawa ta to olbrzymie przedsięwzięcie nie tylko logistyczne ale też merytoryczne. Przy okazji targów zorganizowano szereg konferencji i paneli dyskusyjnych o różnej fachowej specjalistycznej tematyce.

Tragi odwiedzają już nie tysiące a dziesiątki tysięcy. Tylko w drugim dniu targów, w sobotę odwiedziło wystawę ok. 40 tysięcy osób - podają organizatorzy.

W targach również licznie uczestniczyły instytucje pracujące w otoczeniu rolnictwa. Wśród nich nie zabrakło stoiska samorządu rolniczego. Krajowa Rada Izb Rolniczych informowała o działaniach Izb w jednej z hal wystawowych. Jak co roku Wielkopolska Izba Rolnicza włączyła się aktywnie w obsługę tego stoiska.

Marta Ceglarek

Zobacz też:

Gostyńska relacja z AGRO-SHOW
Leszczyńska relacja z AGRO-SHOW