Wielkopolska Izba Rolnicza
Wielkopolska Izba Rolnicza

Piknik Drobiowy

O tym, że warto spożywać mięso drobiowe mogli się przekonać uczestnicy Pikniku Drobiowego zorganizowanego 28 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. Piknik Drobiowy wpisał się w Targi SMAKI REGIONÓW, które kierowane są do miłośników tradycyjnej, polskiej żywności przyrządzanej według dawnych receptur. Piknik sfinansowany został z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.

Foto

Jak wynika ze wszelkich statystyk w polskich kuchniach często sięgamy po kurczaki, coraz więcej spożywamy mięsa indyka ale wciąż niedoceniane jest mięso kaczek i gęsi, które przecież królowało na szlacheckich stołach i jest ważnym elementem naszego dziedzictwa kulinarnego. Panuje powszechne przekonanie, że mięso kacze oraz gęsinę trudno jest przygotować. Organizatorzy Pikniku poprzez przygotowane degustacje oraz porady kulinarne starali się przekonać odwiedzających stoisko, że warto sięgać po mięso drobiowe ze względu na jego walory smakowe oraz wartość odżywczą. Dla gości Pikniku zostały przygotowane degustacje następujących potraw: gęś na ciepło z sosem z leśnych grzybów, kotlet devolue z piersi kurczaka z dodatkami, kaczka pieczona nadziewana, galantyna z mięsem drobiowym, sałatka z kurczaka, paszteciki z mięsem drobiowym, rolada z kurczaka ze szpinakiem oraz zupy czernina, gulasz z żołądków oraz gulasz na mięsie drobiowym. Każdy, kto odwiedził stoisko Pikniku Drobiowego mógł nie tylko spróbować drobiowych przysmaków ale także dowiedzieć się jak je przygotować oraz zaopatrzyć się w przepisy i publikacje dotyczące mięsa drobiowego.

Foto

Dla wszystkich, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedze z zakresu hodowli drobiu organizatorzy przygotowali konkurs, w którym wygrać można było mrożoną gęś. Konkursy czekały także na najmłodszych, którzy chętnie rysowali i kolorowali obrazki z motywami kur, kaczek i indyków. Degustacją towarzyszyły występ artystyczny Kapeli z Żegocina.


Katarzyna Strzyż
Biuro WIR w Ostrowie Wlkp.