Reprezentanci Wielkopolski na Agritechnice

Branża rolnicza pełną parą przygotowuje się do Agritechniki. W dniach 10-14 listopada w Hanowerze odbędzie się bowiem największa światowa wystawa rolnicza, organizowana przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG). Już wkrótce poznamy czołowe nowości producentów maszyn, innowacyjne rozwiązania nagrodzone medalami, a także wspaniałe traktory wyróżnione tytułem Ciągnika Roku.

Lokalizacja Agritechniki u naszych zachodnich sąsiadów sprawia, że wśród tysięcy stoisk znajdzie się niejeden polski producent. Samych wystawców z Polski będzie 63. A kto z nich pochodzi z naszego regionu? Przyjrzyjmy się wystawcom pochodzącym z Wielkopolski.

Agrotop Kaczmarek Sp. z o. o. z Niedźwiedzia importuje maszyny rolnicze i warzywnicze różnych marek. Ma w asortymencie maszyny uprawowe, opryskiwacze, ładowarki, przyczepy rolnicze i specjalistyczne maszyny do zbioru różnych gatunków warzyw i owoców (maszyny używane tego rodzaju można znaleźć na http://www.agriaffaires.pl/). Agrotop Kaczmarek prowadzi również serwis takich maszyn.

DLG AgroFood – spółka-córka wspomnianego wyżej DLG z siedzibą w Poznaniu, współorganizująca kilka dużych imprez targowych w Polsce (Ferma, Opolagra, Agro-Tech Minikowo), zajmująca się także m. in. kontrolą żywności.

KMK Agro – producent maszyn do sortowania, ważenia i pakowania warzyw z Brodowa. Szczególne miejsce w jego ofercie zajmują maszyny do ziemniaków.

Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych KOWALSCY Sp. J. z Wrześni. Firma powstała w 2012 r. z połączenia dwóch przedsiębiorstw: ZPCZ Bogdan Kowalski i Kuźnia Zakłady Mechaniczne Września Sp. z o.o. Produkuje maszyny zielonkowe, przede wszystkim różne rodzaje kosiarek i części do nich.

Grupa MASTER CLIMATE SOLUTIONS z podpoznańskich Gądek – polski oddział przedsiębiorstwa o światowym zasięgu, producent i dystrybutor maszyn do ogrzewania, osuszania, chłodzenia i klimatyzacji.

Przedstawiciele Wielkopolski to niewielka, lecz zróżnicowana grupa pięciu przedsiębiorstw. Każde z nich jest inne, lecz łączy je przynależność do branży rolniczej, a sam fakt bycia wystawcami na tak prestiżowych targach jak Agritechnica powinien być dla nich wystarczającą rekomendacją.

Szczegółowej informacji o targach można zasięgnąć na stronie https://www.agritechnica.com/.

Opracowanie artykułu sponsorowanego: Agriaffaires.pl

Powrót